Web Analytics

Bylinné produkty  Celkovo 2 produktov

Bylinné extrakty

O zázračných účinkoch rôznych byliniek a rastlín vedeli naše prababičky všeličo, ak nie všetko. V dnešnej modernej dobre sme sa od prírody vzdialili a jej sila nám akosi uniká. To však na zázračných účinkoch nič nemení a stále nám má čo ponúknuť. Súčasnej dobe musíme uznať pozitívum, že za bylinkami, koreňmi, či kvetmi už nemusí...

Bylinné extrakty

O zázračných účinkoch rôznych byliniek a rastlín vedeli naše prababičky všeličo, ak nie všetko. V dnešnej modernej dobre sme sa od prírody vzdialili a jej sila nám akosi uniká. To však na zázračných účinkoch nič nemení a stále nám má čo ponúknuť. Súčasnej dobe musíme uznať pozitívum, že za bylinkami, koreňmi, či kvetmi už nemusíme loziť do lesa a na lúky.

Bylinné extrakty sú skvelým zdrojom prírodných látok. Mnohé rastliny majú zdraviu prospešné účinky, ale obvykle vo veľmi malom množstve. Bylinné extrakty sú riešením, ako získať koncentrovanú formu účinnej látky v ľahko a pohodlne stráviteľnej podobe. Spôsobov a foriem, v akej sa bylinné extrakty získavajú a podávajú je niekoľko.

Tinktúra

Je tekutý výluh získaný vhodným rozpúšťadlom, najčastejšie alkoholom. To treba mať na pamäti pri užívaní. V prvom rade, prípravok môže štípať, najmä pri aplikácii na otvorenú ranu a tiež je potrebné zhodnotiť schopnosť viesť motorové vozidlo, ak sa tinktúra prehĺta. V tejto forme sa najčastejšie podávajú extrakty z liečivých byliniek ako napríklad šalvia lekárska, či mäta pieporná.

Prášok/kapsule

Účinná látka sa získava pomletím a vysušením konkrétnych častí bylín. Odstráni sa voda, prípadne iné prebytočné látky a ostáva prášok, ktorý sa podáva voľne balený, prípadne dávkovaný do želatínových kapsúl. Prášok zvyčajne nebýva rozpustný a užíva sa, rovnako ako kapsule, prehltnutím a zapitím dostatočným množstvom tekutiny. Prášková forma je vhodná napríklad pri kurkume, zelenom čaji, či zázvore.

Olej

Je možné získať lisovaním obvykle za studena, prípadne tiež lúhovaním, ak vhodným rozpúšťadlom je olej. Z väčšiny bylín sa však dostáva pomalou destiláciou a následnými procesmi. Oleje sú väčšinou určené na vonkajšie použitie, esenciálne oleje sa využívajú najmä v aromaterapii. Na vnútorné použitie je určený napríklad veľmi známy kokosový olej, či tekvicový olej.

Viac
Zobraziť 1 - 2 z 2 produktov

Kontaktujte nás

Online Counseling

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať mailom info(at)wolz.sk.

Doprava zadarmo

Free Shipping

Pri nákupe v našom eshope nemusíte platiť žiadnu dopravu. Stačí nakúpiť nad 47€ a dopravu kuriérom máte ZADARMO.

Spojte sa s nami

Využite sociálne siete a získajte informácie o nových produktoch okamžite