História spoločnosti Dr. Wolz

historia-1965-69.jpg

Siegfried Wolz položil základný kameň pri zakladaní spoločnosti v roku 1960. Po boku s profesorom doktorom Prof. Dr. Feodor Lynen, biotechnologickým inžinierom pracoval ako jeho vedecký kolega na izolácii koenzýmu A z kvasinkových buniek. Profesorovi Dr. Lynenovi bola udelená Nobelová cena za medicínu pre výskum v roku 1964.

historia1969.jpg V roku 1969 Siegfried Wolz založil spoločnosť Dr. Wolz Zell GmbH, a od tej doby skúmal a kultivoval enzýmy kvasinkových buniek vo svojej vlastnej spoločnosti - niekedy v spolupráci s prominentným lekárom a biológom Dr. med. Dr. rer. nat. P. G. Seegerom. Ako odvážny priekopník bol pevne presvedčený, že prostredníctvom enzýmov kvasinkových buniek by bol schopný významne prispieť k celkovej starostlivosti o bunky v ľudskom tele, a vytvoriť tak základ pre udržanie zdravia organizmu.  

Reklama z roku 1974 prehlasovala : "Vitalita a blaho

Skoro ráno po raňajkách môžete urobiť niečo pre detoxikáciu a oxidoredukciu bunkových procesov. ... "

Dokončenie novej továrne a výskumného strediska na novom mieste v Geisenheime

Výrobky boli k dispozícii nielen v Nemecku od roku 1980, ale od tej doby vo viac ako 10 krajinách (napríklad USA, Austrália a Španielska)

Prvý nový produkt vo forme kapsúl vitalitu - propagujúce špeciálne kvasinky

historia-1985.jpg

Nový vývoj produktu, ktorý je založený na enzýmoch kvasinkových buniek. Produkt Sanuzella plus je teraz nazývaný Zell Oxygen plus

historia-1986.jpg

Automatizácia výroby

historia-1990.jpg

Rodinný podnik je postupne transferovaný zo zakladateľa firmy Siegfried Wolz na jeho dve deti Angelu Wenzel Wolz a Dr. med. Georga Wolz

historia-1994.jpg

Produkt Sanuzella ZYM je pridaný k rade produktov enzýmov kvasinkových buniek. S odstupom času výrobok Sanuzella ZYM, rovnako ako všetky výrobky Dr. Wolz, bol upravený v súlade s najnovšími vedeckými poznatkami. Niekoľko štúdií v nasledujúcich rokoch dokázalo účinnosť produktu Sanuzella ZYM.

Mnoho špičkových športovcov, národné tímy a kluby dnes vkladajú svoju vieru v účinnosť tohto popredného produktu.

historia-2009.jpg

Dokončenie rozšírenia závodu. Závod je odteraz zahrievaný geotermálne a spotreba energie je zabezbečená naším vlastným fotovoltaickým systémom.

historia-2011.jpg

Best Employer in Rhine-Main

historia-2013.jpg

Produkt Thromboflow získava ocenenie výrobok zdravia v roku 2013.

historia-2014.jpg

Produkt Zell Oxygen Immune Complex získava ocenenie výrobok zdravia v roku 2014

historia-2015.jpg

Produkt Curcumin Extract 45x získava ocenenie výrobok zdravia roka 2015.

historia-2015.jpg

V roku 2016 bol Vitalkomplex Dr.Wolz 500ml vyhlásený za výrobok zdravej výživy roka.

historia-2015.jpg

V roku 2019 Dr. Spoločnosť Wolz Zell GmbH oslavuje svoje 50. výročie. Zároveň je dokončená a obsadená nová nízkoenergetická budova so solárnym systémom a geotermálnou energiou.

historia-2015.jpg

V roku 2021 bol Vitalkomplex Dr.Wolz opakovane zvolený ako produkt roka.Tentoraz v kategórii vegánsky zdravotný produkt roka.