Web Analytics

Svaly, kĺby a kosti  Celkovo 2 produktov

Prípravky na kĺby, kosti, svaly

Svaly, kĺby aj kosti sú konštruované na dlhodobú záťaž, ak sú zdravé a fungujú správne. To však, bohužiaľ, nie je vždy tak. Okrem vrodených, či zdedených vád bývajú tieto časti namáhané aj počas života. Zvýšenú pozornosť a starostlivosť by im mali venovať najmä športovci, ľudia s nadváhou alebo fyzicky pracujúci a...

Prípravky na kĺby, kosti, svaly

Svaly, kĺby aj kosti sú konštruované na dlhodobú záťaž, ak sú zdravé a fungujú správne. To však, bohužiaľ, nie je vždy tak. Okrem vrodených, či zdedených vád bývajú tieto časti namáhané aj počas života. Zvýšenú pozornosť a starostlivosť by im mali venovať najmä športovci, ľudia s nadváhou alebo fyzicky pracujúci a starší ľudia. Postupné opotrebovanie kĺbov čaká takmer každého.

Kĺby aj chrupavky môžu prestať správne fungovať a bolieť z dôvodu chorôb ako napríklad artróza a artritída, alebo kvôli mechanickému poškodeniu, čo sa týka najmä športovcov a manuálne pracujúcich ľudí. V takej situácii sa obvykle nasadzujú lieky či krémy proti bolesti.

Je ale rozumnejšie, zdravšie a určite aj príjemnejšie bolesti predísť skôr ako príde. Z tohto hľadiska je najdôležitejšie dopĺňať kolagén, ktorý je základnou stavebnou zložkou podporných tkanív. Jeho tvorbu v tele podporuje aj vitamín C, omega 3-mastné kyseliny, glukosamín a chondroitín.

Asi najznámejšia choroba kostí – osteoporóza alebo rednutie kostí je spôsobená viacerými faktormi, ako je genetika, či vek. Problémy s rednutím kostí majú napríklad častejšie ženy ako muži. Z pohľadu nedostatku vitamínov je to najmä nízky príjem vápnika, horčíka, vitamínu D a stopových prvkov. Pri zistenej osteoporóze je teda vhodné práve tieto dopĺňať, ale to už často nemá až taký pozitívny účinok, ako keď vitamíny dopĺňame preventívne, ešte pred prepuknutím choroby.

Svaly bolia najčastejšie z prílišnej záťaže ako je šport či manuálna práca. Táto dobre známa „svalovica“ obvykle prejde po pár dňoch. Svaly však občas bolia aj bez zjavného dôvodu, čo naznačuje chorobu, alebo iné poškodenie. Bolesť svalov má často súvis s reumatickým ochorením kĺbov. Aj svalové kŕče, ktoré sú často prejavom nedostatku horčíka, môžu byť veľmi nepríjemné až bolestivé.

Viac
Zobraziť 1 - 2 z 2 produktov

Kontaktujte nás

Online Counseling

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať mailom info(at)wolz.sk.

Doprava zadarmo

Free Shipping

Pri nákupe v našom eshope nemusíte platiť žiadnu dopravu. Stačí nakúpiť nad 47€ a dopravu kuriérom máte ZADARMO.

Spojte sa s nami

Využite sociálne siete a získajte informácie o nových produktoch okamžite