Vitamíny na srdce a cievy

Srdce a cievy sú pre náš organizmus životne dôležité. Srdce je veľmi silný a výkonný sval, zodpovedný za zásobovanie celého tela kyslíkom aj živinami. Ak nebije srdce, nie je život. Práve preto je nanajvýš dôležité udržiavať tento orgán silný, zdravý a funkčný.

V súčasnosti to ale nie je práve jednoduché. Choroby kardiovaskulárneho (srdcovo-cievneho) systému patria k najrozšírenejším civilizačným chorobám a v rozvinutých krajinách sú najčastejšou príčinou úmrtia. Niektoré rizikové faktory ovplyvniť nevieme, napríklad vek, pohlavie, či rodinnú anamnézu.

Avšak fajčenie, obezita, cukrovka a najmä stres, sedavé zamestnanie, vysoký krvný tlak či vysokú hladina cholesterolu korigovať môžeme. Napriek všetkej snahe, všetky rizikové faktory sa nám v dnešnej dobe úplne odstrániť nepodarí. Nevieme ovplyvniť smog a znečistené ovzdušie. Sedavý spôsob práce a stres môžeme znížiť, ale nie celkom eliminovať.

Problémy so srdcom a cievami je pomerne jednoduché identifikovať – búšenie srdca, dýchavičnosť, extrémne studené dlane a chodidlá, prípadne tŕpnutie končatín. V takom prípade je potrebné zvýšiť pozornosť starostlivosť o srdce a cievy. Pred návštevou lekára a tiež aj po nej sú ako podporná liečba vhodné vitamínové doplnky.

Vitamíny skupiny B – zabezpečujú elasticitu ciev a podporujú normálnu činnosť srdca
Horčík a draslík – nedostatok môže spôsobovať srdcovú arytmiu a vysoký krvný tlak, čo zvyšuje pravdepodobnosť infarktu
Železo – dôležité pri tvorbe červených krviniek
Omega 3-mastné kyseliny – zabezpečujú správnu hladinu cholesterolu, znižujú krvný tlak, zabezpečujú správne fungovanie celého kardiovaskulárneho systému. Omega 3-mastné kyseliny patria medzi esenciálne, čo znamená, že telo si ich nevie samo vytvárať a musí ich prijímať v potrave

Aktívne filtre

Filtrovať podľa

Balenie

Balenie