Prípravky na posilnenie imunity

Imunita je schopnosť organizmu brániť sa voči pôvodcom chorôb, ako sú baktérie a vírusy, ale aj rôzne jedy, či nádory. Imunita môže byť vrodená, keď ju plod nadobúda už v tele matky, alebo získaná. Najdôležitejším zdrojom získanej imunity je kolostrum – prvé mlieko cicavcov.

Ďalší dôležitý spôsob získania imunity je očkovanie. Pri ňom sa do tela sa zavedú mŕtve choroboplodné zárodky. Organizmus sa týmto pôvodcom chorôb prirodzene snaží brániť a začne vytvárať protilátky. Tie v tele ostávajú a v prípade napadnutia organizmu skutočnými, živými infekciami si už ľahko poradia. Väčšina očkovaní prebieha v detstve.

Na takmer všetky u nás bežné choroby tak má náš organizmus protilátky. Napriek tomu občas nastávajú situácie, kedy je tento náš obranný mechanizmus oslabený a je potrebné ho podporiť a posilniť.

V obdobiach chladného a nevľúdneho počasia, ale tiež pri veľkej fyzickej aktivite je imunitný systém vystavovaný veľkej záťaži. Akékoľvek oslabenie imunity sa prejaví únavou a náchylnosťou k ochoreniu. Doplnky stravy pre posilnenie imunity obohacujú organizmus o vitamíny, ktoré prispievajú k zníženiu únavy a zabraňujú ochoreniam.

Ako posilniť imunitu

Či už máte celkovo slabú imunitu a dokážete mať chrípku aj uprostred leta, alebo ste v období, kedy vaša imunita dostáva na frak, vždy je vhodné získanú imunitu posilňovať aj preventívne. Odporúča sa vyhýbať stresu, športovať, otužovať a v neposlednom rade dopĺňať potrebné látky.

Vitamín C – je základom pre správne fungovanie imunitného systému. Podporuje odolnosť organizmu proti infekciám. Nadmerné podávanie vitamínu C skracuje čas liečby nachladenia a chrípky.

Omega-3 nenasýtené mastné kyseliny - Spomaľujú starnutie buniek, majú protizápalové účinky a posilňujú imunitu. Zrejme najznámejším zdrojom je rybí tuk.

Zinok – minerál, ktorý sa tepelnou úpravou potravín stráca, preto je vhodné dopĺňať ho výživovými doplnkami. Významne napomáha obranyschopnosti organizmu, pomáha liečiť rany a urýchľuje uzdravovanie.

Vitamín A – zvyšuje obranyschopnosť organizmu. Dodržiavajte však DDD – doporučenú dennú dávku. Vitamín A je jedným z mála vitamínov, ktorými je možné sa predávkovať.

Celý rad vitamínov B – pomáha ako prevencia proti ochoreniu a vyčerpanosti.

Aktívne filtre

Filtrovať podľa

Balenie

Balenie