Kozie kolostrum- objavte jeho pozitívne účinky

Chcete niečo slovenské, zdravé a 100% prírodné? V nasledujúcich riadkoch Vám predstavíme majstra vo všetkých troch smeroch. 

Čo je to kozie kolostrum?

Mnohí z vás ešte zrejme nepočuli o tomto malom zázraku sfarbenom do žlta. Pôvod slova kolostrum je odvodený z jeho využitia. Tekutina, ktorá sa tvorí v mliečnych žľazách kôz je určená pre kozliatka ako prvá a pomôže im ochrániť organizmus pred bakteriálnymi a vírusovými ochoreniami. 

Prípravok je podobný materskému mlieku a rovnako nenapodobiteľný. Ľudovo nazývané mledzivo sa tvorí v mliečnych žľazách kôz 48 hodín po pôrode, zatiaľ čo jeho účinok pre kozliatka je účinný najviac 24 hodín. A prečo hovoríme, že je nenapodobiteľné? Hoci sa vedci snažili, neprišli na spôsob akoby napodobnili túto jedinečnú tekutinu nazývanú aj tzv. Biologické zlato.

Zabudnite na chemické zloženie na obaloch produktov

Pri kúpe výrobkov z obchodu, často pozeráme na zloženie, ktorému nerozumieme a môže byť pre nás mätúce. Kolostrum je založené na čisto biologickej báze, takže sa nemusíte báť rôznych neznámych látok v zakúpenom produkte.

V prvom rade obsahuje mnoho aktívnych látok ako imunoglobulín, vitamíny, minerály, proteíny či biologicky aktívne molekuly, ktoré ovplyvňujú ako imunitu tak aj rast. Kozie kolostrum má však celý rad vlastností, ktoré pomáhajú prirodzenou cestou vyvážiť metabolizmus a udržiavať ho v rovnováhe.

Okrem imunoglobulínu obsahuje tzv. Laktoferín, ktorý do červených krviniek pomáha transportovať železo a tým odstraňuje vírusy. Ďalšou aktívnou látkou je interferón objavený v roku 1957 ako biomolekula so silnou antivírusovou aktivitou. Okrem látok ovplyvňujúcich imunitu a rast obsahuje kolostrum pre život dôležité stopové prvky a vitamíny ako napríklad A, B1, B2, C, E, D ale aj vápnik, horčík, mangán, sodík, biominerály či kyselinu listovú.

Objavte silu skrytú v kolostre

Vďaka všetkým látkam, ktoré tento produkt obsahuje má u ľudí širokospektrálne využitie. Ako teda pomáha organizmu? 

ü Najčastejšie je využívaný pri tráviacich ťažkostiach, podporuje črevnú mikroflóru- hnačka, vredy, nádor, pálenie záhy a i.

ü Má protirakovinové faktory

ü Podporuje imunitu

ü Je aj elixírom mladosti- spomaľuje starnutie kože

ü Upokojuje a hojí kožné choroby- akné, ekzémy, psoriáza, mykózy

ü Podporuje rast svalov, kostí, pokožky, chrupavky, kolagénu a zároveň pomáha pri artróze, artritíde a iných ochoreniach svalov a kĺbov

ü Priaznivo pôsobí aj na psychiku a udržiava ju v rovnováhe

ü V ľudskom tele pôsobí zásadito

ü Neobsahuje laktózu, tým pádom je vhodný aj pre alergikov

Kozie kolostrum ako výživový doplnok pre každého

Vďaka mnohorakému využitiu tohto produktu je správnou voľbou pre každého. Môže sa podávať deťom na ochranu organizmu pred vírusovými a bakteriálnymi ochoreniami ako aj dospelým ako prevencia proti chrípke či prechladnutiu. Ak vás však už choroba zastihla a ste užívateľom antibiotík je vhodné užívať kolostrum pre zabezpečenie opätovného správneho fungovania črevnej mikroflóry a podporu imunity. Produkt je možné zakúpiť v lekárňach v podobe kapsúl v čisto rastlinných obaloch vhodných aj pre vegetariánov.