K diétnej liečbe hnačky súvisiacou s antibiotikami (AAD)

Prírodný výživový doplnok - Darmflora AAD

Darmflora AAD je prípravok pre diétnu liečbu hnačky spôsobenú užívaním antibiotík (AAD). Účinok špeciálne vybraných bakteriálnych kultúr mliečneho kvasenia,  na hnačku a príznaky spôsobených antibiotikami je preukázaný mnohými stúdiami. Produkt Darmflora AAD Dr. Wolz zahŕňa 4 špecializované baktérie mliečneho kvasenia v presnom dávkovaní 17 miliárd za deň v jednej kapsule. Tieto kultúry sú chránené proti žalúdočným a žlčovým kyselinám. V dôsledku toho, dorazí tableta do čriev neporušená.

Hnačka je typický vedľajší účinok liečby antibiotikami, ktorý sa vyskytuje u zhruba 5 až 39 percent pacientov. Výskyt závisí od citlivosti a typu antibiotík. Bohužiaľ nielen zabíjajú patogénne baktérie, ktoré spôsobujú chorobu, ale tiež napáda telu prirodzenú črevnú flóru, ktorej funkcia je narušená. V dôsledku zníženia hodnoty prirodzenej črevnej mikroflóry a jej všeobecnej ochrannej funkcie, môže  prísť ku kolonizácii a množeniu nežiaducich mikroorganizmov v črevách, napríklad Clostridium difficile. Po podaní antibiotík trvá črevám až pol roka aby sa zregenerovali.

Niektoré baktérie mliečneho kvasenia, a síce tie, ktoré sú obsiahnuté v Darmflora AAD, kolonizujú v črevách a kompenzujú tak odchýlku spôsobenú antibiotikami. 

Účinné látky

Baktérie mliečneho kvasenia (Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus paracasei, Bifidobacterium lactis07, Bifidobacterium lactis04) - 17000 milióna v jednej kapsule

 

Prípravok neobsahuje želatínu, lepok, laktózu, fruktózu ani farbivá.

 

Obsah balenia

10 kapslí

 

Odporúčané dávkovanie :

užívajte 1 kapsulu denne, zapite s dostatočným množstvom tekutiny. Počas antibiotickej liečby. Kapsuly užívajte najmenej jeden týždeň dlhšie ako antibiotiká.

 

Prípravok Darmflora AAD Dr Wolz je výživový doplnok, a mal by byť užívaný len pod lekárskym dohľadom.

Prípravok nie je vhodný pre deti do 3 rokov.

Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada vyváženej stravy a zdravého spôsobu života.