Extrakt zo šafranu a rozchodnice

Prírodný výživový doplnok - Saffron + Rhodiola extract

Šafran, rozchodnica a vitamíny boli tradične používané už po stáročia v prípade psychického stresu, nadmerného stresu a duševného rozrušenia. Extrakt šafranu + rozchodnice je vysoko kvalitná kombinácia cenných látok. Vďaka tejto kombinácii prípravok Saffron + Rhodiola Extrakt Dr. Wolz podporuje psychické a duševné zdravie, pomáha v boji proti únave, vyčerpaniu a duševnému rozrušeniu.

Šafran
Šafran je druh šafranu z čeľade Iris (Iridaceae). Hľuzy produkujú kvety, z ktorých každá nesie tripartitný, žlto sfarbený piestik, ktorý je svetovo preslávený ako korenie. Na jeden kilogram jemného korenia je treba 150,000-200,000 kvetov alebo 700.000 piestikov.
Na rozdiel od jeho použitia ako korenie jedál, šafran bol tiež používaný ako farbivo v odevníctve. Karotenoidy, najmä crocini a karotén, sú zodpovedné za silnú intenzitu farieb. Intenzívnu chuť má vďaka éterickým olejm. Monoterpén-aldehyd šafranu hrá kľúčovú úlohu. Okrem toho, šafran obsahuje početné flavonoidy, tj fytochemikálie.

Rozchodnica
Vysoká 5 až 35 cm rozchodnica je z čeľade tučnolistých rastlín (Crassulaceae). Vzhľadom k svojej vôni po ružiach,  švédsky botanik Carl von Linné ju pomenoval Rhodiola rosea.

Vitamín C a B12 prispievajú k normálnej psychickej funkcie.

Vitamín C a B12 prispievajú k normálnemu fungovaniu nervového systému.

Kyselina pantoténová prispieva k normálnej mentálnej výkonnosti.

Vitamíny C, B12 a kyselina pantoténová prispievajú k zníženiu únavy a stavom vyčerpania.


Účinné látky:

2 kapsule obsahujú extrakt z šafranu 30 mg (z toho safranalu 0,6 mg); extrakt z rozchodnice 300 mg (z toho rosavin 9,0 mg), vitamín B12 1,3 mikrogramov, kyselina pantoténová 3,0 mg, vitamín C 40 mg

Obal kapsúl je vyrobený z rastlinnej celulózy.

Prírodný výživový doplnok Saffron + Rhodiola extract je rastlinného pôvodu. Prípravok neobsahuje lepok, laktózu, želatínu ani farbivá.

Obsah balenia

120 kapsúl


Odporúčané dávkovanie :

Užite 2 kapsule denne nerozhryznuté, zapite tekutinou podľa svojho výberu.

Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada vyváženej stravy a zdravého spôsobu života.