Zázvor - extrakt s vysokým podielom Gingeroly

Prírodný výživový doplnok - Ingwer - Extrakt

V súčastnosti je zázvor používaný hlavne ako korenie. Okrem toho, zázvor je dôverne známy v prírodnej histórii ázijskej kultúry po celé stáročia. Zložky, ktoré poskytujú zázvoru jeho ostrú chuť a zároveň majú vlastnosti, ktoré blahodárne pôsobia na brucho.

Koreň zázvoru je z čeľade zázvoru (Zingiberaceae), a je používaný ako korenie a Ayurveda prírodnej medicíny. Zázvor rastlina môže vyrásť až 1,5 metra na výšku a rozvíja žltkasté korene v pôde, ktoré môžu byť zozbierané po cca. 250 dňoch. Rastie hlavne v trópoch a subtrópoch. Zázvor sa používa predovšetkým vo východoázijské oblasti po tisíce rokov. Vzhľadom k početnej anglickej kolónie v tejto časti sveta, ako korenie bol už známy na britských ostrovoch oveľa skôr, než vo zvyšku Európy. Angličania používajú zázvor aj pri výrobe slávnej limonády - zázvorového piva.


zložky zázvoru
Zázvor vďačí za svoju aromatickú, pikantnú chuť a vôňu mnohým éterickým olejom, ako je zingiberol a zingiberen. Štipľavosť je spôsobená látkami gingeroly a shogaol. Okrem toho, zázvor tiež obsahuje kyselinu živice. V ázijskej kultúrne bol zázvor používaný tradične v prospech žalúdka po celé stáročia.

Účinné látky:

2 kapsule obsahujú extrakt z koreňa zázvoru 500 mg (z toho gingeroly 25 mg)

Kapsule sú vyrobené z rastlinnej celulózy.

Extrakt zázvoru je živočíšneho pôvodu.

 

Prípravok neobsahuje želatínu, laktózu, lepok ani farbivá.

Obsah balenia :

120 kapsúl


Odporúčané dávkovanie :

užívajte 2 kapsule denne, zapite tekutinou podľa vlastného výberu.

Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada vyváženej stravy a zdravého spôsobu života.