Kurkumín so 45 krát vyššou biologickou dostupnosťou

Prírodný výživový doplnok - Curcumin extract 45

Kurkumín sa používa v ázijskej prírodnej medicíne po niekoľko tisíc rokov. Do tej doby vzniklo viac ako 3000 štúdií o vplyve kurkumínu. Kurkumín Extrakt 45 má až 45 krát vyššiu biologickú dostupnosť než štandardné liekové formy kurkumínu.

Čo je kurkumín?
Curcuma (Curcuma longa), tiež známy ako kurkuma, príbuzná zázvoru, je pôvodom z Indie a juhovýchodnej Ázie. Mnoho ľudí ho poznali a používali ako prírodné farbivo. Kurkuma bola používaná v Indonézii a Indii (Ayurveda) po dobu niekoľkých tisíc rokov. Hlavnou zložkou je kurkumín a ďalšie kurkuminoidy a tetrahydro-kurkuminoidy, ktoré patria do sekundárnych rastlinných látok fenolov.

 

Problém: biologická dostupnosť

Biologická dostupnosť kurkumínu je veľmi nízka. S tým je spojené aj to, že kurkumín je rozpustný v tukoch, a preto je absorbovaný vo veľmi malom množstve vo vodnatom prostredí čriev 90% z neho sa opäť vylučuje. Je to jasne preukázané, keď sa pozrieme na črevo človeka, ktorý práve skonzumoval kurkumín, žltým je vyznačné, že kurkumín nedosiahol metabolizmus alebo dosiahol ho len v malej miere. Doteraz bol kurkumín kombinovaný hlavne s piperínom, aby sa zlepšila jeho biologická dostupnosť. Hoci sa v dôsledku toho jeho koncentrácia v krvi zvyšuje, jeho zvýšenie trvá len jednu hodinu a potom rýchlo klesá na pôvodnú hodnotu. Udržateľnú absorbcia kurkumínu preto nemôže byť dosiahnutá s piperínom, ktorý dráždi sliznicu.


Kurkumín od spoločnosti Dr. Wolz zaručuje 45 krát vyššiiu biologickú dostupnosť!
S extraktom kurkumínu 45 od Dr Wolz sa nám podarilo podstatne zvýšiť biologickú dostupnosť a poskytnúť telu toľko kurkumínu ako je to možné, takže jeho výhody možno plne využiť. Biologická dostupnosť Dr. Wolz 'kurkumín je až 45 krát vyššia ako z čistého kurkumínový prášku alebo štandardných kurkumínových prípravkov! Ako je to možné?
Tieto molekuly kurkumínu rozpustné v tukoch (lipofilné)sú uzatvorené v kruhu molekúl glukózy (druh cukru, tzv cyklodextrínu). Kurkumínové molekuly zostanú v tejto dutine, kým nedosiahnú čreva.

- 150 mg kurkuminoidov denne s 45 krát vyššiou biologickou dostupnosťou

Účinné látky:

Tri kapsule obsahujú 999 mg mikrokapsúl kurkumínu (Gamma-cyklodextrín, Kurkumín 15%) (zodpovedá 150 mg kurkuminoidov) so 45 krát vyššiou biologickou dostupnosťou.

Kapsule sú vyrobené z rastlinnej celulózy.

Kurkumín extrakt 45 je rastlinného pôvodu.

Prípravok neobsahuje lepok, laktózu, fruktózu, želatínu ani farbivá.

Obsah balenia:

90 kapsúl


Odporúčané dávkovanie:

Užite tri kapsule denne nerozhryznuté, zapite s dostatočným množstvom tekutiny.

Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada vyváženej stravy a zdravého spôsobu života.