Doplnkové poskytnutie vitamínu D z rastlinného zdroja

Prírodný výživový doplnok - Vitamín D2 1000 Dr. Wolz

Vitamín D sa používa už 70 rokov, aby sa zabránilo krivici u detí. Nedávny výskum ukázal, že vitamín D je dôležitý pre celé telo a to nielen pre kosti. Takmer každý druhý človek v Nemecku má nedostatok vitamínu D, napríklad kôli strave chudobnej na vitamín D, ako sú ryby alebo pečeň.

Náš organizmus je schopný produkovať samotný vitamín D pomocou slnka (UVB žiarenie); a to je dôvod, prečo vitamín D je tiež označovaný ako slnečný vitamín. Náš životný štýl nie je dostatočne dobrý pre udržanie dostatočne vysokej hladiny vitamínu D v krvi.
Hlavne v zimnom období je riziko nedostatočného príjmu vitamínu D omnoho vyššie. Taktiež pokožka starších ľudí už nie je schopná, ani v lete, vyrábať toľko vitamínu D ako koža mladých ľudí. Mnoho mladých ľudí a detí majú nedostatok vitamínu D.  Dostatočná dodávka vitamínu D je nevyhnutná pre celé telo a fungovanie mnohých systémov, orgánov, tkanív, kostí a svalov.

 

Vitamín D prispieva:

- k normálnej funkcii imunitného systému
- k normálnej funkcii svalov
- pre zdravý rast a zdravý vývoj detí
- pre udržiavanie normálnych kostí a zubov
- normálne bunkové delenie

Účinné látky:

1 kapsula obsahuje vitamín D2 (1000 I.E.) 25 ug a vitamínu C z čerešne - aceroly 48 mg.

Kapsule sú vyrobené z rastlinnej celulózy.

Prípravok neobsahuje lepok, laktózu, fruktózu, želatínu ani farbivá.

Obsah balenia :

60 kapsúl

Odporúčané dávkovanie :

Dospelí: užite jednu kapsulu denne, zapite dostatočným množstvom tekutiny, s hlavným jedlom dňa. Deti vo veku 3 a viac rokov: jedna kapsula každý druhý deň. Kapsuly sa môžu otvoriť a ich obsah rozmiešať v jedle v prípade potreby.

Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada vyváženej stravy a zdravého spôsobu života.