pre zdravé kosti a funkciu chrupavky s vitamínom C, omega 3, glukosamínom a chondroitínom

Prírodný výživový doplnok - Gelenk Komplex Dr. Wolz

Gelenk Komplex Dr Wolz je starostlivo vytvorená kombinácia mikronutrientov pre udržiavanie zdravia kostí a chrupaviek. Užívanie výživového doplnku s obsahom hlavných mikronutrientov môže mať zmysel predovšetkým keď starneme, v prípadoch fyzickej námahy spojenej zo športom, pracovným vyťažením, fyzicky namáhavou prácou, alebo obezitou.

Kĺby, o ktoré je dobre postarané a ktoré sú podrobené prirodzenej záťažy, sú naprogramované tak, aby fungovali po celý život. Dodatočné vyživovanie nadobúda na význame s rastúcou záťažou, napr. šport, ťažká fyzická práca a prírastky telesnej hmotnosti.

Bedrové a kolenné kĺby sú predmetom najväčšieho stresu a záťaže, pretože nesú našu telesnú hmotnosť, tlmia nárazy a vibrácie spôsobené chôdzou a behom. Povrchy spojov sú potiahnuté chrupavkou s hladkým elastickým väzivom, aby mohli kĺzať hladko a zachytávať tak nárazy. Bunky chrupavky (chondrocyty), ktoré poskytujú kolagén a proteoglykány udržiavajú túto vlastnosť. Bunky chrupavky nie sú spojené s krvným obehom, prijímajú živiny cez synoviálnu tekutinu. Takže bunky chrupavky sa spoliehajú na veľmi dobré zásobovanie živinami z vnútornej strany. Vitamín C prispieva k tvorbe kolagénu, a teda prispieva k zdravej funkcii chrupavky a zdravým kostiam .

 

Účinné látky

Denná dávka

Vitamín C

 40 mg

Vitamín E

 22 mg

Kyselina listová

 100 µg

Omega-3-mastné kyseliny

 300 mg

Glukosamín

 1.000 mg

Chondroitín

 500 mg

 

Vitamín C prispieva k správnej tvorbe kolagénu pre prirodzenú funkciu kostí
Vitamín C prispieva k prirodzenému fungovaniu nervového systému
Vitamíny E a C prispievajú k ochrane buniek pred oxidačným stresom


Prípravok neobsahuje lepok, laktózu, farbivá ani konzervačné látky

Obsah balenia :

Kombinované balenie 60 + 20 kapslí

Odporúčané dávky :

Kombinované balenie obsahuje 2 blistre, z ktorých každý má iný účinok. Kapsule majú rôzne farby. Pre získanie kombinovaného účinku, užívajte 3 kapsule Joint Complex, spolu s jednou kaplsou Omega3- mastných kyselín denne spolu s jedlom a zapite dostatočným množstvom tekutiny.

Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada vyváženej stravy a zdravého spôsobu života.